• Dla przedszkoli, szkół, pracowni

Kreatywne warsztaty dla szkół, przedszkoli i pracowni

Poszukiwanie nietuzinkowych form edukacji i rozwijanie kreatywności u dzieci i młodzieży stało się priorytetem dla wielu placówek oświatowych. Mydlana Kwiaciarnia dostrzegła tę potrzebę i z przyjemnością prezentuje swoją specjalną ofertę kreatywnych warsztatów skierowanych do starszych przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich.

Idea Mydlanej Kwiaciarni

Głównym celem Mydlanej Kwiaciarni jest zachęcanie dzieci do wyrażania siebie poprzez sztukę oraz rozwijanie zdolności manualnych. W ramach przygotowanej oferty, dzieci mają okazję samodzielnie komponować i składać bukiety z delikatnych mydlanych kwiatów. Ta innowacyjna forma warsztatów nie tylko rozwija kreatywność, ale także wprowadza dzieci w fascynujący świat sztuki mydlanej.

W ramach warsztatów uczestnicy samodzielnie komponują i składają bukiety z delikatnych mydlanych kwiatów. Warsztaty mogą nawiązywać do określonego wydarzenia lub święta, np. dzień matki, lub święto narodowe, mogą także stanowić niezależne wyzwanie w ramach zajęć twórczych.

Propozycja Mydlanej Kwiaciarni może zostać zrealizowana w formie zajęć prowadzonych przez naszego animatora. Istnieje także możliwość zamówienia gotowych zestawów do samodzielnej pracy, jako materiałów do wykorzystania przez nauczyciela podczas zajęć.

Przykładowe tematy twórczych zajęć dla dzieci, z wykorzystaniem pięknych mydlanych kwiatów:
  • Kwiaty na dzień mamy - tworzymy piękny flower box.
  • Koszyk dla babci i dziadka - jak ułożyć kwiaty z mydła w pachnący bukiet.
  • Prezent na walentynki - tworzymy mydlane kwiaty i układamy z nich piękny upominek.
  • Wieczne kwiaty mydlane na Święto Narodowe - warsztaty plastycze.
  • Świąteczny wianek gwiazdkowy - układamy kolorowy stroik świąteczny.
  • Bombka z różą mydlaną - tworzenie bogato zdobionej bombki choinkowej z różą mydlaną.
Mydlane warsztaty to nietuzinkowy sposób na rozwijanie kreatywności, a także doskonała okazja do nauki pracy z różnorodnymi materiałami i rozwijania umiejętności manualnych. Mydlana Kwiaciarnia zapraza placówki edukacyjne do skorzystania z tej unikalnej oferty, która wzbogaci codzienne zajęcia o nowe doznania artystyczne.


Zapraszamy do kontaktu.