Mydła znane są od starożytności. To specyficzne związki chemiczne metali i kwasów tłuszczowych należące do grupy soli. Ich cechą jest obniżanie napięcia powierzchniowego na granicy między cieczami lub cieczą i ciałem stałym. W praktyce oznacza to, że rozpuszczone w wodzie tworzą charakterystyczne układy cząsteczek, które przy zetknięciu z brudem wnikają w jego strukturę. Następnie wciągają cząsteczki brudu (głównie tłuszczu), do swojego wnętrza i rozpraszają go. Te właściwości sprawiły, iż od wieków mydła służą jako środki myjące i piorące. Jak podaje Wikipedia, najstarsze znane dowody na ich stosowanie pochodzą z ok. 2800 roku p.n.e. z terenów Babilonu.

Co łączy te tajemnicze, choć niezwykle przydatne substancje z pięknem kwiatów? Czasem w kostce mydła można wytłoczyć wzór dorodnej róży. Albo no opakowaniu wydrukować okazały bukiet, wskazujący na zapach kosmetyku. Można wlać mydło do formy w kształcie pąka lub główki kwiatowej, tworząc w te sposób cudowne kostki mydlane w kształcie kwiatów.

My jednak znaleźliśmy formę absolutnie wyjątkową, czarująco piękną i inspirującą. Kwiaty mydlane – ręcznie tworzone, naturalnych kształtów i rozmiarów główki z delikatnych płatków mydlanych. Kolorowe i pachnące, doskonale imitujące prawdziwe róże, tulipany, goździki, z których powstają prawdziwe florystyczne kompozycje. Wiele z nich to unikatowe wzory autorstwa naszych projektantów.

Kwiaty zawsze dodają wnętrzu ciepła i pozytywnego klimatu. Trudno w nich doszukać się zimnej natury związków chemicznych, reakcji i procesów w jakich powstają. Bez względu na to, czy tworzą się i obumierają jako zjawisko przyrodnicze, czy wytwarzane są ręcznie – olśniewają swoim pięknem.

W Mydlanej Kwiaciarni stworzyliśmy wokół nich wyjątkowy ogród. To miejsce, do którego zapraszamy zawsze, gdy Wasze myśli skierują się w stronę relaksu – dla siebie, lub przyjemności sprawianej bliskiej osobie. Znajdziecie tu wszystko, co pozwoli cieszyć się chwilą prawdziwego relaksu – na co dzień i we własnym domu.

Dlatego, oprócz kwiatów, które ozdobią wnętrza lub uprzyjemnią chwile spędzone w wannie, polecamy wybór świec i olejków zapachowych oraz klimatycznych kadzideł. Woski do masaży sprawią prawdziwą przyjemność każdemu, kto po kąpieli zechce dłużej cieszyć się relaksującym nastrojem. A gdy motywacją do odwiedzenia Mydlanej Kwiaciarni będzie przygotowanie prezentu – wśród wielu inspiracji znajdziesz także niezwykle praktyczne kosmetyczki i organizery na biżuterię, by w połączeniu z kompozycją mydlanych kwiatów stworzyć urzekającą niespodziankę.

Szukając inspiracji i pomysłów zapraszamy na strony naszego bloga, na którym postaramy się przybliżać Wam ciekawe propozycje aranżacji wnętrz, w których mogą pojawiać się kompozycje kwiatowe. Znajdą się tu także informacje o trendach w świecie odnowy i SPA – szczególnie tych do wykorzystania w warunkach domowych. Dla twórczych i ciekawskich – mam spędzających czas z pociechami, czy nauczycieli młodocianych odkrywców – będziemy zamieszczać opisy ciekawych zadań i prac, w których dziecięca wyobraźnia nada mydlanym kwiatom wiele nowych form i zastosowań. Od czasu do czasu podzielimy się także relacjami z wydarzeń, w których braliśmy lub będziemy brać udział.

Zapraszamy do regularnych wizyt w kolorowym, pachnącym świecie Mydlanej Kwiaciarni.