Wśród licznych rozmów z klientami podziwiającymi kwiaty mydlane ułożone w piękne kompozycje kilka pytań zwraca szczególną uwagę. Kiedy po chwili oglądania, wymianie uwag na temat kolorów, omawiania który z prezentowanych bukietów jest ładniejszy, padają te najważniejsze pytania – co to znaczy kwiaty mydlane? Czy to są róże do kąpieli? I jak używać takie kwiaty z mydła? Postaramy się odpowiedzieć – co to właściwie oznacza: kwiaty mydlane?

Zacznijmy od kwiatów. Wyglądają niezwykle naturalnie. Są delikatne i dostępne w bogatej palecie barw. Róże mogą być czerwone, herbaciane, żółte. Ale równie pięknie prezentują się kolory wyjątkowe: granatowe, soczyście zielone, a nawet aksamitnie czarne. Z daleka trudno rozpoznać, czy w wazonie znajduje się prawdziwy kwiat, czy inspirowane naturą ułożone w piękny bukiet mydlane róże do kąpieli. Delikatne płatki zachowują swój świeży, naturalny wygląd szczególnie w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności, takich jak łazienka.

Ale, czy mydlane róże naprawdę nadają się do kąpieli? Jak każdy bukiet kwiatów, czy nowoczesny flower box, kompozycja z kwiatów mydlanych ma przede wszystkim cieszyć wzrok. I w odróżnieniu od kwiatów ciętych, ułożone w pudełku mydlane róże do kąpieli będą niezwykle trwałe, długo przypominając o okazji, w jakiej zostały wręczone. Ich delikatnie perfumowany zapach wypełni pomieszczenie, aż do czasu, gdy zechcesz sprawdzić, co to znaczy kąpiel w płatkach róży. A wówczas wystarczy przygotować wannę pełną ciepłej wody, zapalić kilka świec, lub ulubione kadzidełko, a z kwiatów mydlanych wybrać te, które najbardziej pasują do nastroju chwili. Oderwać płatki od konstrukcji kwiatka, wrzucić do wody, i rozkoszować się chwilą prawdziwego relaksu. Róże do kąpieli z miękkich płatków mydlanych rozpuszczają się w wodzie, uwalniając aromat i delikatnie barwiąc wodę.